המרכז לבריאות הנפש לב השרון

המרכז לבריאות הנפש לב-השרון הוא מרכז ייחודי בנוף הישראלי. תפיסת העולם הקהילתית יצרה כאן עולם קסום של חיבורים ומעורבות של מאות אנשים. כמובן שהמטרה המרכזית היא לעזור לאנשים למצוא את הכוחות לאיזון ובריאות בשלב החריף של משבר. אבל הרבה מעבר לכך להוות נקודת מפגש לחוזק קהילתי מתן משמעות עמוקה לקיום האנושי מתוך חמלה וכבוד הדדי.

בית החולים בחר 5 תחומי התמקצעות כמשימה להובילם ברמה הלאומית מעבר לעבודה השוטפת. הדגש הוא  על פסיכיאטריה חברתית קרי מקום בו לחברה תפקיד מרכזי בהפרעה ובהחלמה ממנה. תחומי ההתמקצעות כוללים:

  • טראומה מינית
  • התמכרויות
  • פסיכוגריאטריה
  • דכאון עמיד וטכנולוגיות מתקדמות
  • פסיכיאטריה משפטית

בתחומים אילו נבנו מערכי ורצפי טיפול הכוללים מרפאות טיפולי יום אשפוז ושיקום. סביב כל תחומם התמקצעות נבנה גם מערך הכשרה והוראה. סה”כ בלב השרון 3 קמפוסים, המרכזי עם 263 מיטות אשפוז,  2 מרפאות ו-4 טיפולי יום. קמפוס קהילתי בנתניה עם 3 מרפאות ו-2 טיפולי יום, וקמפוס לדיור קהילתי ניצולי שואה 100 מיטות.

הצוות הוא צוות רב מקצועי מנוסה, שאמון על מגוון רחב של שיטות טיפול עדכניות וראייה הומאנית מכבדת.  אנו עושים כל מאמץ לחבר מקצוענות גבוהה עם ערכי שותפות ואנושיות. הצוות, המתנדבים והקהילה, יחד עם המטופל ומשפחתו יחפשו את הדרכים הטובות להביא לשפור במצב הפונים ונעזר לשם כך באומנות מוסיקה וכלי ביטוי עצמי מגוונים.

לב השרון הוא מרכז רפואי המסונף אקדמית לפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב והוא בסיס הוראה לכלל המוסדות האקדמיים המלמדים את מקצועות בריאות הנפש: פסיכיאטרים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מרפאים בעיסוק, סיעוד ומקצועות ההבעה.

מרכז לב השרון מדורג בצמרת הביקוש של מתמחים ואנשי מקצוע המחפשים בית מקצועי איכותי. תחום הסיעוד בבית החולים מוביל את התמקצעות הסיעוד הפסיכיאטרי  בארץ. מאחורי כל הפעילות הרפואית עומד צוות לוגיסטי מסור, שנרתם לכל מטרה לשיפור תנאי האשפוז.

המרכז מקושר לגורמי הקהילה וקיימות בו פעילויות  התנדבותיות מרגשות הכולל מאות מתנדבים.

בבית החולים מתקיימת פעילות מחקרית, שמטרתה לשפר את הידע והיכולת הטיפולית. תחום הפסיכיאטריה משלב בין ההומאני למדעי. פה מתאפשר המפגש האנושי עם החזית המדעית והמחקרית גם בנוגע לשאלות על מהות החיים.  מדעי המוח המתפתחים  בשנים האחרונות יוצרים יישומים,  שנראו עד לא מזמן כמדע בדיוני. על אף התפתחויות אלו הקשר האנושי הטיפולי הבין אישי, ממשיך להיות המתווך החשוב ביותר לטכנולוגיות של הרפואה המתקדמת.

עובדי ומתנדבי המרכז באים מתוך שליחות אנושית ומקצועית. מאז החלה המדידה של מחוברות ארגונית ואקלים בבתי החולים הממשלתיים לב השרון זוכה לציון הגבוה ביותר מכלל בתי החולים הממשלתיים בישראל. על אף החשיפה המתמדת לסבל האנושי הצוות  שומר על האופטימיות והתקווה שבכל מצב אפשר יהיה למצוא  אופק ומשמעות.

לדבר המנהל ד”ר שמואל הירשמן

קראו על חזון של המרכז הרפואי

קראו על ההיסטוריה של המרכז הרפואי