התמחות בפסיכיאטריה

פסיכיאטריה היא תחום התמחות ברפואה העוסק באבחון וטיפול של הפרעות נפשיות. עבודתו של הפסיכיאטר מחייבת מבט ביו-פסיכו-סוציאלי מקיף המבוסס על מחקר מדעי מתחומי מדעי המוח, הרפואה, פסיכולוגיה, סוציולוגיה ועוד. המרכז הרפואי לבריאות הנפש לב השרון מצטיין במגוון תחומי התמחות קליניים ומחקריים: פסיכיאטריה אקוטית, פסיכיאטריה משפטית, פסיכו-גריאטריה, התמכרויות ותחלואה כפולה, טראומה, גריה מוחית ושיקום. במהלך ההתמחות נחשפים המתמחים למגוון תחומים אלו תחת הדרכתם של מיטב המומחים בתחום.

המרכז לבריאות הנפש לב השרון הינו מרכז רפואי מוביל בהכשרת מתמחים בתחום הפסיכיאטריה, עם 100% הצלחה במבחני שלב ב’ בארבע השנים האחרונות.

 

 

ד”ר נדב ז’ורנו, מתמחה שנה שלישית, chief resident:

ד”ר נדב ז’ורנו

“למדתי רפואה באוניברסיטת תל אביב ובשנה החמישית, כחלק מההכשרה הקלינית, הייתי ברוטציה בפסיכיאטריה בבית חולים ‘לב השרון’ – זה היה הרגע הראשון שבו הבנתי במה אני רוצה לעסוק והיכן. על אף זאת, דמיינתי את עצמי רופא אחר, אך כל הזמן קיננה בי המחשבה על עולם הפסיכיאטריה – לא משנה כמה ניסיתי להסיט את המחשבה – עולם הנפש קסם לי.

כהרגלם של רצונות מודחקים ועל סמך הזיכרון כסטודנט, בחרתי, כסטאז’ר, להגיע להתנסות בבית החולים – ביום השלישי להתנסות זה הכה בי ונשבתי בקסמי התחום והמקום – אז גם גמלה בליבי ההחלטה – פסיכיאטריה בבית חולים ‘לב השרון’.

כעת, אני מתמחה בשנה השלישית  להתמחות ולאחרונה מונתי להיות ה- Chief resident  בבית החולים. מה שהתחיל כסטודנט בשנה החמישית, דרך סטאז’ר בהתנסות, עובר דרך מתמחה – והיד עוד נטויה.

בית הספר להתמחות של ‘לב השרון’ משלב עקרונות של מקצועיות ושאיפה למצוינות למען עקרון שאין חשוב ממנו – “… והשכלתם להבין לנפש החולה לשובב את רוחו בדרכי תבונות ובאהבת אנוש.” (מתוך שבועת הרופא).

אני גאה להיות חלק מבית חם, עוטף ומקדם, בית שמעמיד במרכז את  האדם ורואה בו כשלם מתוך התייחסות לכל היבטי הטיפול – הרגשי, הביולוגי והשיקומי.

‘לב השרון’ – מקום שטוב לגדול בו! ”

 

מתמחי לב השרון בכנס מתמחים חטיבתי, 2024

מה כוללת תכנית ההכשרה בלב השרון?

– הדרכות פרטניות בניהול מקרה פסיכיאטרי
– הדרכות פרטניות בפסיכותרפיה דינמית
– הדרכות קבוצתיות בטיפול קוגניטיבי-התנהגותי
– מנטור אישי למהלך ההתמחות
– סמינר מתמחים שבועי
– סמינר מחקר שבועי
– הדרכה בביצוע מחקר במדעי יסוד
– הכנה לבחינות התמחות (שלב א’ ושלב ב’)
– יציאה ללימודי המשך בפסיכיאטריה
– יציאה לכנסים בישראל ובחו”ל

הנהלת בית החולים מסייעת לכל מתמחה בבניית תכנית קריירה אישית אשר מאפשרת התפתחות בתחומי התמקצעות ספציפיים אליהם נחשפים מתמחי בית החולים. בשנים האחרות אחוזי המעבר בבחינות ההתמחות גבוהים ביותר, ומרבית מסיימי ההתמחות בבית החולים המשיכו לתפקידים בכירים במרכז.

בית חולים “לב השרון”, הממוקם בפרדסיה, סמוך לנתניה, נכלל בהסכם הרופאים 2011 ובהסכם מענקי פריפריה.