התמחות בפסיכיאטריה

פסיכיאטריה היא תחום התמחות ברפואה העוסק באבחון וטיפול של הפרעות נפשיות. עבודתו של הפסיכיאטר מחייבת מבט ביו-פסיכו-סוציאלי מקיף המובסס על מחקר מדעי מתחומי מדעי המוח, הרפואה, פסיכולוגיה, סוציולוגיה ועוד. המרכז הרפואי לבריאות הנפש לב השרון מצטיין במגוון תחומי התמחות קליניים ומחקריים: פסיכיאטריה אקוטית, פסיכיאטריה משפטית, פסיכו-גריאטריה, התמכרויות ותחלואה כפולה, טראומה, גריה מוחית ושיקום. במהלך ההתמחות נחשפים המתמחים למגוון תחומים אלו תחת הדרכתם של מיטב המומחים בתחום.

המרכז לבריאות הנפש לב השרון הינו מרכז רפואי מוביל בהכשרת מתמחים בתחום הפסיכיאטריה, עם 100% הצלחה במבחני שלב ב’ בארבע השנים האחרונות. ד”ר קסלר, שעברה בהצטיינות את מבחני שלב ב’, במחזור האחרון:

ד"ר טל קסלר

ד”ר טל קסלר

“למדתי רפואה בביה”ס לרפואה בהדסה בירושלים, ועוד במהלך הלימודים הבנתי שאני רוצה להתמחות בפסיכיאטריה. התחלתי את ההתמחות בביה״ח ב-2015. הגעתי ללב השרון כי חיפשתי מקום התמחות שמשלב מקצועיות עם אווירה נעימה ויחס טוב למתמחים. אני מאד מרוצה מההתמחות ושמחה להישאר בביה״ח כמומחית. בית החולים מקדם טיפול פסיכיאטרי כפי שאני מאמינה שהוא צריך להיות – כזה ששם את האדם במרכז ורואה אותו כשלם, תוך התייחסות לכלל היבטי הטיפול – הרגשי, הביולוגי, המשפחתי והשיקומי. בית החולים הוא בית חם ומטפח עבור המתמחים, שמספק שילוב של אווירה משפחתית עוטפת, לצד רמה אקדמית גבוהה, חשיפה למגוון תחומים בפסיכיאטריה ודחיפה למצוינות ולצמיחה אישית”.

 

מה כוללת תכנית ההכשרה בלב השרון?

– הדרכות פרטניות בניהול מקרה פסיכיאטרי
– הדרכות פרטניות בפסיכותרפיה דינמית
– הדרכות קבוצתיות בטיפול קוגניטיבי-התנהגותי
– מנטור אישי למהלך ההתמחות
– סמינר מתמחים שבועי
– סמינר מחקר שבועי
– הדרכה בביצוע מחקר במדעי יסוד
– הכנה לבחינות התמחות (שלב א’ ושלב ב’)
– יציאה ללימודי המשך בפסיכיאטריה
– יציאה לכנסים בישראל ובחו”ל

הנהלת בית החולים מסייעת לכל מתמחה בבניית תכנית קריירה אישית אשר מאפשרת התפתחות בתחומי התמקצעות ספציפיים אליהם נחשפים מתמחי בית החולים. בשנים האחרות אחוזי המעבר בבחינות ההתמחות גבוהים ביותר, ומרבית מסיימי ההתמחות בבית החולים המשיכו לתפקידים בכירים במרכז.

בית חולים “לב השרון”, הממוקם בפרדסיה, סמוך לנתניה, נכלל בהסכם הרופאים 2011 ובהסכם מענקי פריפריה.