הכשרה והתנסות מעשית לסטודנטים

סטודנטים לרפואה

בית החולים מסונף לפקולטה לרפואה ע”ש סאקלר, אוניברסיטת תל – אביב.
במסגרת למודי הרפואה, מגיעים לבית החולים סטודנטים, לתקופה של שישה שבועות אשר במהלכם הם רוכשים ידע תיאורטי ומעשי בנושא מחלות הנפש וההפרעות הנפשיות לסוגיהם. הם לומדים מיומנויות ראיון פסיכיאטרי ויצירת קשר עם המטופל, מתמודדים עם שאלות אתיות ולומדים על סוגי הטיפול השונים הקיימים בפסיכיאטריה.

ההתנסות הקלינית מתבצעת במחלקות האשפוז ובמרפאת החוץ של בית החולים ובקהילה. בנוסף הסטודנטים יוצאים ליום בבית חולים כללי ללמוד ולחוות את עבודת השיתוף עם הרופאים בבית חולים כללי.

לקראת סיום תקופת ההכשרה, כל סטודנט מגיש סיכום על אחד החולים שאתו היה לסטודנט קשר.

בגמר התקופה נבחנים הסטודנטים בעל פה על כל החומר הנלמד, ובסיום השנה מתקיימת בחינה ארצית בכתב, בפסיכיאטריה.

קבוצה נוספת של סטודנטים הם סטודנטים אמריקאים שלומדים באוניברסיטת תל – אביב. הם מגיעים לבית החולים במסגרת תוכנית משולבת עם בית הספר לרפואה ע”ש סאקלר במדינת ניו יורק. תכנית זו מקבילה לתוכנית הלימודים הישראלית אך נמשכת על פי חמישה שבועות בלבד.

סטודנטים לסיעוד

למרכז הרפואי לב השרון מגיעים בשנה מעל 100 סטודנטים לסיעוד לצורך ביצוע התנסות קלינית מ- 10 בתי ספר לסיעוד וממכללות ממגוון תכניות לימוד – אקדמיה, הסמכה והסבת אקדמאיים. בנוסף מגיעים גם סטודנטים לסטאז’ וסטודנטים לקורס על בסיסי בבריאות הנפש ממרכזי הכשרה ברמב”ם, “מאיר” ו”וולפסון”.

הסטודנטים מקבלים הכשרה על-ידי המדריכים הקליניים, חלקם בתפקידים בכירים. במסגרת ההתנסות מקבלים הדרכה במחלקות השונות, מבקרים ביחידת ה- ECT, צופים בועדה פסיכיאטרית, ובתהליך הקבלה במיון. כחלק מההתנסות, משתתפים הסטודנטים גם בדיוניים קליניים ומפעילים מטופלים במסגרת קבוצתית.

הסטודנטים מגלים שביעות רצון גבוהה מאוד מההתנסות, מציינים את האווירה הנעימה במחלקות ובכל שנה הביקוש להתנסות במוסדנו הולך וגדל.

צוות הסיעוד הבכיר של המרכז הרפואי לב השרון פעיל גם בהוראה אקדמית בתחום הסיעוד במוסדות רופין, מכללה אקדמית לישראל רמת גן, בית ספר לסיעוד לניאדו, בית ספר לסיעוד איכילוב, בית ספר לסיעוד ”מאיר” ובית ספר לסיעוד הילל יפה.

הכשרה מעשית בעבודה סוציאלית

במרכז הרפואי לב השרון משולבים סטודנטים לעבודה סוצאילית, העושים את הכשרתם המעשית במחלקות השונות, במסגרת לימודי התואר הראשון והשני באוניברסיטאות חיפה, אריאל ומכללת רופין.

תכנית ההכשרה נמשכת לאורך כל שנת הלימודים וכוללת העשרה עיונית וכן השתתפות בקבוצת ליווי מונחית. הסטודנטים מתנסים במגוון תחומי העיסוק של העבודה הסוציאלית והטיפול הפסיכותרפוייטי, בטיפול פרטני, בהתערבויות משפחתיות ובהנחיית קבוצות, תוך קבלת הדרכה מעובדים סוציאליים בכירים.

מרכזת הסטודנטים: מיכל פרקל, עובדת סוציאלית פסיכותרפיסטית טל’ 09-8980371

פרקטיקום בפסיכולוגיה

בעדכון

סטודנטים לריפוי בעיסוק

אנו מקבלים סטודנטים ממוסדות להשכלה גבוהה להכשרות קליניות של שנים ב-ד במסגרת לימודי התואר הראשון. הסטודנטים משתלבים במחלקות השונות וצמודים למרפאה בעיסוק מוסמכת להדרכה המלווה אותם לאורך כל תקופת ההכשרה. הסטודנטים משתתפים בטיפולים פרטניים וקבוצתיים בהתאם לדרישות התכנית האקדמית שלהם.

מרכזת הסטודנטים, מנהלת שירות ריפוי בעיסוק: סיגל מזר 09-8981165

סטודנטים לטיפול באמנויות

במרכז משולבים בכל שנה סטודנטים בתחומי הטיפול השונים באומנויות – אומנות פלסטית, פסיכודרמה, מוסיקה ותנועה. הסטודנטים מגיעים ממספר מוסדות אקדמיים. הסטודנטים משתלבים במחלקות השונות למשך שנה או שנתיים, מקבלים הדרכה פרטנית מעובדים סוציאליים, פסיכולוגיים או מטפלים באומנויות במסגרת המחלקה כמו גם הדרכה קבוצתית. במסגרת המחלקה הם משתתפים בעבודת הצוות הרב מקצועי, מנחים קבוצות ועושים טיפולים פרטניים בהתאם לתכנית האקדמית.

רכזת סטודנטים, מנהלת שירות ריפוי בעיסוק: סיגל מזר 09-8981165.