ספרייה רפואית

תפקידה של הספרייה הרפואית לתת מענה לצרכי המידע של צוות המרכז הרפואי, להעשיר את הידע המקצועי של הסגל (לשם עבודה שוטפת, או לצורך התמחות או הכשרה) בכל הסקטורים, והיא משמשת למעשה כיחידה תומכת מחקר.

קהל היעד של הספרייה הוא סגל המרכז הרפואי – רופאים (בכירים ומתמחים), אנשי סיעוד, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מרפאים בעיסוק ומטפלים בכל התחומים וסטודנטים ומתלמדים במהלך התנסות מעשית.

אוסף הספרייה מכיל כותרים בקשת מקצועות הטיפול בתחום בריאות הנפש -רפואיים ופרא-רפואיים – וגם ספרות בסיסית ברפואה פנימית. הספרייה מתעדכנת תדיר במהדורות האחרונות של המדריכים  DSM, ICD, מדריכי התרופות, ספרים הרלוונטיים לניגשים  לבחינות ההתמחות בפסיכיאטריה
Kaplan & Saddock (textbook, synopsis), Kauffmann Clinical Neurology.

הספרייה מחזיקה במהדורות האחרונות של כותרים חשובים בפסיכולוגיה ופסיכותרפיה:

(Psychodynamic Diagnostic Manual (PDM ו- Psychodynamic Psychiatry in Clinical Practice Gabbard, ובמנוי לכתב העת “שיחות”.
הספרייה מחזיקה גם בספרות מקצועית בנושאי ההתמחות המרכזיים של בית החולים: טראומה (בפרט טראומה מינית), התמכרויות (כולל טיפול בהתמכרות ילדים ונוער) וזקנה.

שירותי הספרייה כוללים טיפול בשאילתות של אנשי צוות ומתלמדים סביב נושאי לימוד ומחקר או איתור של כותרים ספציפיים בקטלוגים מקוונים והשאלה בין ספרייתית (במידה שאין גישה ישירה אל החומר).

פניות לספרייה רפואית:

אסתר בלומהוף-בריס

estherbl@lev-hasharon.co.il