ד

ד”ר שמואל הירשמן

מנהל המרכז הרפואי

ד”ר שמואל הירשמן גדל בחיפה, למד בבית הספר הריאלי העברי בחיפה, וסיים לימודיו בפקולטה לרפואה של הטכניון בהצטיינות. מאז למד גם מנהל ציבורי, משפטים ופסיכותרפיה.

התמחה בתחום הפסיכיאטריה בביה”ח גהה. עבד כרופא בכיר במרכז הרפואי שיבא. ניהל מחלקה במרכז בריאות הנפש שער מנשה והיה ראש שירותי בריאות הנפש של ישראל במשרד הבריאות.  בשנת 2016 החל לנהל את המרכז לבריאות הנפש לב השרון אותו פיתח במודל בית חולים קהילתי וחברתי. תחת הנהגתו נבחרו תחומי התמקצעות של פסיכיאטריה חברתית. אישית הוא מוביל את תחום הטראומה המינית והקים בלב השרון את מערך הטיפול הרחב ביותר בארץ בתחום. המערך כולל מגוון סוגי מרפאות טיפולי יום ואשפוזים. שיטות העבודה שהכין הוטמעו במרבית המרכזים לבריאות הנפש בישראל. כמו כן הוא מכשיר את המטפלים בתחום במסגרת לימודי תעודה באוניברסיטת תל אביב.

בתחום החינוך הרפואי ד”ר הירשמן פעיל מזה עשרות שנים. הוא הכשיר סטודנטים רבים מכלל המקצועות ויזם והכניס את בחינת הגמר  הארצית בפסיכיאטריה כחלק מההכשרה שכל רופא הלומד בישראל חייב לעבור. הוא ראש ועדת בחינות ההתמחות בפסיכיאטריה בישראל וחבר הועדה העליונה במועצה המדעית בהסתדרות הרפואית.

באיגודים המקצועיים ד”ר הירשמן שמש במגוון תפקידים באיגוד הפסיכיאטריה בישראל כולל מזכ”ל הוא מיועד להיות יו”ר איגוד הפסיכיאטריה בישראל. הוא יו”ר פורום מנהלי המרכזים לבריאות הנפש וחבר הועד בהיפ”ם – החברה המקצועית למניעה וטיפול בטראומה מינית. במסגרת תפקידיו אילו הוא מוביל את המאבק לשיפור מערכת בריאות הנפש בישראל.

ד”ר הירשמן היה מרצה בטכניון. במכללת רופין ואוניברסיטת רייכמן. היום מרצה באוניברסיטת תל אביב בפקולטה לרפואה.