דבר מנהל המרכז הרפואי

המרכז לבריאות הנפש לב-השרון הוא מרכז ייחודי בנוף הישראלי. תפיסת העולם הקהילתית יצרה כאן עולם קסום של חיבורים ומעורבות של מאות אנשים. כמובן שהמטרה המרכזית היא לעזור לאנשים למצוא את הכוחות לאיזון ובריאות בשלב החריף של משבר. אבל הרבה מעבר לכך להוות נקודת מפגש לחוזק קהילתי מתן משמעות עמוקה לקיום האנושי מתוך חמלה וכבוד הדדי.

ד"ר שמואל הירשמן

ד”ר שמואל הירשמן

הצוות, המתנדבים והקהילה, יחד עם המטופל ומשפחתו יחפשו את הדרכים הטובות ביותר לכך. מתן מענה למורכבות נפשו של האדם אפשרית בזכות כך, שהצוות הוא צוות רב מקצועי מנוסה, שאמון על מגוון רחב של שיטות טיפול עדכניות וראייה הומאנית מכבדת.  אנו עושים כל מאמץ לחבר מקצוענות גבוהה עם ערכי שותפות ואנושיות. במרכז לב השרון מגוון רחב של תחומי התמחות שמטרתם לייצר את התשתית הראויה למטרה זו.  בבית החולים מתקיימת פעילות מחקרית, שמטרתה לשפר את הידע והיכולת הטיפולית. לב השרון הוא מרכז רפואי מתקדם המסונף אקדמית לפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב והוא בסיס הוראה לכלל המוסדות האקדמיים המלמדים את מקצועות בריאות הנפש: פסיכיאטרים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מרפאים בעיסוק ומקצועות ההבעה. תחום הסיעוד בבית החולים מוביל את התמקצעות הסיעוד הפסיכיאטרי  בארץ. מאחורי כל הפעילות הרפואית עומד צוות לוגיסטי מסור, שנרתם לכל מטרה לשיפור תנאי האשפוז. המרכז מקושר לגורמי הקהילה וקיימות בו פעילויות  התנדבותיות מרגשות.

תחום הפסיכיאטריה משלב בין ההומאני למדעי. פה מתאפשר המפגש האנושי עם החזית המדעית והמחקרית גם בנוגע לשאלות על מהות החיים.  מדעי המוח המתפתחים  בשנים האחרונות יוצרים יישומים,  שנראו עד לא מזמן כמדע בדיוני. על אף התפתחויות אלו הקשר האנושי הטיפולי הבין אישי, ממשיך להיות המתווך החשוב ביותר לטכנולוגיות של הרפואה המתקדמת. שדה בריאות הנפש יצר את הגוף המקצועי ביותר להבנת החוויה ומשמעות הקשר הבן-אישי. התיאוריות הפסיכואנליטיות והקוגניטיביות ושלל הטיפולים הנגזרים מהם הם כלי טיפול שלא יאבדו את חשיבותם גם בעידן הטכנולוגי.

עובדי ומתנדבי המרכז באים מתוך שליחות אנושית ומקצועית. על אף החשיפה המתמדת לסבל האנושי הצוות  שומר על האופטימיות והתקווה שבכל מצב אפשר יהיה למצוא  אופק ומשמעות. מרכז לב השרון מדורג בצמרת הביקוש של מתמחים ואנשי מקצוע המחפשים בית מקצועי איכותי.