מרכז חינוכי “עוגן לב השרון”

בגרות קיץ תשפ"א במרכז החינוכי עוגן

בגרות קיץ תשפ"א במרכז החינוכי עוגן

המרכז החינוכי ה"עוגן לב השרון" נמצא בפיקוח משרד החינוך והתרבות מחוז מרכז, האגף לחינוך מיוחד ומקיים מודל חינוכי הפועל בתוך מרכז בריאות הנפש לב השרון. המרכז נותן מענה לאוכלוסיית התלמידים בגילאי חטיבת ביניים ותיכון המאושפזים באחת משתי יחידות:

יחידת העוגן הנותנת מענה לנערים/ות עם תחלואה כפולה והתמכרויות.

יחידת תמורות הנותנת מענה לנערים/ות שנשרו ממסגרות חינוכיות בשל קשיים רגשיים נפשיים.

על פי חוק " ילדים חולים" כל מאושפז זכאי להנות משירותים חינוכיים. המרכז החינוכי במתכונתו הנוכחית כולל צוות רב מקצועי מגוון השואף לענות על צרכיו האישיים של כל נער/ה. לכל נער/ה נבנית תוכנית חינוכית אישית (תח"א) בהתאם לצרכיו/ה החינוכיים והטיפוליים.

לאורך האשפוז קיים קשר רציף עם גורמים חינוכיים/ המסגרת החינוכית בקהילה, על מנת לאפשר לתלמיד/ה חזרה מיטבית לקהילה.

הצוות החינוכי כולל: מנהלת, מורים לחינוך מיוחד, יועצת, מורים מקצועיים (מתמטיקה, מדעים, חנ"ג....), תומכי הוראה ומטפלים בתחומי הבעה ויצירה.

חזון המרכז החינוכי

במרכז החינוכי לב השרון אנו אנשי החינוך והטיפול עובדים עם נוער על פי הגישה האקולוגית וההוליסטית. בבסיס עבודתנו אנו מאמינים שהקשר הבינאישי הינו ערך ומניע מרכזי. ההשתייכות,
הארת חוזקותיו והעלאת תחושת המסוגלות של הנער/ה הינם האמצעים המרכזיים לקידומו/ה של הנער/ה תוך שמירה על ייחודיותו. מטרתנו לסייע בשילובו המיטבי של הנער בקהילה ומציאת המעטפת המתואמת
לצרכיו .הצוות רב מקצועי פוגש את הנער/ה שנמצא במסגרת הטיפולית לתקופה תחומה בזמן תוך כדי עבודה משותפת צוותי המרכז הרפואי וגורמי הקהילה השונים מסייעים בקידום הנער והשגת מטרותיו הן בטיפול הנפשי והן בלימודים.

הצוות החינוכי

מפקחת מרכז חינוכי: גב' מירה דניאל

מנהלת מרכז חינוכי: בתיה אשכנזי

יועצת מרכז חינוכי: דלית ויור