יהושוע גריפית – תערוכה בגלריית בית החולים לב השרון

כחלק מן התפיסה הרואה בבית החולים גם מרכז קהילתי, מתקיימות בבית החולים פעילויות תרבות, ובניין ההנהלה משמש כגלריה המארחת אמנים מן השורה.
בימים אלה מוצגת תערוכה של יהושוע גריפית, צייר ואמן הדפסים. גריפית,יליד 1951 למד אמנות וציור בבצלאל ירושלים, ובהמשך נסע ללימודים באקדמיה לאמנויות בפירנצה. לאחר שובו לישראל התמחה בהדפסים, ובהמשך עסק גם בציור. גריפית הציג את עבודותיו בעשרות תערוכות בארץ ובעולם, ובין השאר במספר רב של ביאנלות להדפסים ברחבי העולם.
יהושע גריפיתבתערוכה מוצגות עבודות קולאז’ על נייר שנעשו בשנתיים האחרונות וציורים מתקופות שונות.  הדיאלוג אוניברסלי ועלזמני עם ההסטוריה של האמנות והאיקונה הקלאסית והצילומית, פשר האמנות כשאלה נצחית שאליה מצטרפים שואלים דור אחריי דור. אופן הציטוט מכיל בתוכו תשובה קריאה למביני השפה, המשפט הופך לרטורי אך מאפשר גם פרשנות אירונית או סגנונית ולרוב נשאר פתוח. הקולאז‘ מקורו בהדבקה  ציור שמורכב כולו מהדבקות או בשילוב ביחד עם ציור ידני. קולאז’ הוא גם מושג מנטלי, כלומר יכול להיות ציור שאין בו הדבקה, אך עדיין נשען על ציטוט, הנגדה, מקורות שונים, ניכוס ואינוס דימויים להיות חלק מהיצירה. www.joshuagriffitart.com