“המשפחה שבלב” – מרכז תמיכה וליווי למשפחות מתמודדים

חדש: מחזור נוסף של קבוצת תמיכה לבני משפחות מתמודדים

במסגרת פעילות מרכז המשפחות “המשפחה שבלב”, תיפתח ב- 4 נובמבר, קבוצה נוספת של בני משפחה של מתמודדים. הקבוצה מיועדת ל: הורים, אחים, בני זוג וילדים בוגרים. במהלך המפגשים מקבלים בני המשפחה תמיכה רגשית וכלים פסיכו-חינוכיים אשר מוכיחים עצמם כתורמים ומחזקים את יכולת ההתמודדות שלהם. זוהי הזדמנות להיתרם וגם לתרום  מניסיונכם לבני משפחה אחרים. הקבוצה תתקיים בימי א’ בין השעות 15:00-16:30 בחדר “המשפחה שבלב“.

לפרטים נוספים או הרשמה ניתן לפנות במייל או בטלפון:

מיכל הכהן      michalh@lev-hasharon.co.il     טל: 09-8981241

נשמח לראותכם

התמודדות עם מחלת נפש של בן משפחה מלווה כמעט תמיד במצוקה קשה למשפחה כולה, אשר כל אורחות חייה משתנות בעקבות המחלה. מרכז “המשפחה שבלב” נוסד תחת מרפאת המרכז כדי לתת מקום, ליווי וסיוע למשפחות, מתוך תפיסה כי למשפחה יש תפקיד וחשיבות רבה בהתמודדות עם בן משפחה הסובל מקושי או מחלה נפשיים. 

אנו כאן כדי ללוות, לתמוך ולתת מידע וכלים שיסייעו לבני המשפחה להתמודד באופן מיטבי עם הטיפול בבן המשפחה, בין אם במהלך אשפוז ובין אם בקהילה. צוות המרכז מיומן ומנוסה, הן בפסיכיאטריה והן בעבודה עם משפחות, בכל הקשור במציאת איזון ראוי בין הטיפול בבן המשפחה המתמודד, לבין המשך חיים מתפקדים לשאר בני המשפחה.

מחקרים מצביעים על כך שהתערבות מקצועית וליווי משפחות, כחלק מהרצף הטיפולי, מסייעים במניעת אשפוזים והפחתת סימפטומים של המחלה ומשפרים את איכות חיי המשפחה ותפקודה. מתוך הכרה בכך שהמשפחה הינה חלק בלתי נפרד מההליך הטיפולי, המרכז למשפחות יוצר קשר עם כל משפחה ומשפחה בעת האשפוז ומציע ליווי פרטני המותאם לצרכיה בשלבים השונים, החל מאשפוז ראשון, הכנה לוועדה פסיכיאטרית וכו’. בנוסף מציע המרכז למשפחות ליווי במסגרת קבוצות תמיכה לבני משפחות המטופלים. המרכז מקיים כנסים המיועדים למשפחות, מתמודדים ואנשי מקצוע בבריאות הנפש.
פורום המשפחות המורכב מנציגי משפחות ונציגי בית החולים מעורב בעשיית המרכז ומלווה את תחומי הפעילות השונים.

מרכז המשפחות מקיים גם הדרכות לצוותים רב מקצועיים בנושא עבודה עם משפחות.

נשמח לסייע ולתת מענה לפנייתכם.

מידע נוסף בדף מידע “המשפחה שבלב”

מיכל הכהן
רכזת “המשפחה שבלב”
טל: 09-8981241
פקס: 09-8980315
michalh@lev-hasharon.co.il

חוברת מידע למשפחות – אשפוז ראשון

מרכזי תמיכה למשפחות מתמודדים בפריסה ארצית

קהילת בריאות הנפש – ממ”נ

חוברת מידע “ציפור הנפש” – על הורות ואתגרים נפשיים