מרפאת ילדים נתניה

מרפאת הילדים בנתניה הינה מרפאה רב תחומית הנותנת שירות לתושבי נתניה והסביבה ובה מטופלים ילדים ובני נוער מכיתה א’ ועד סוף התיכון. צוות המרפאה מתמחה בטיפול במגוון ההפרעות הרגשיות וההתנהגותיות הידועות היום, כולל הפרעת קשב וריכוז, הפרעות חרדה, הפרעות הסתגלות למשברים ושינויים במהלך החיים, הפרעות התנהגות, והפרעות פסיכוטיות. הגישה הטיפולית הינה מערכתית וכוללת גם קשר עם גורמי הקהילה השונים – חינוך, רווחה ובריאות כאשר יש צורך בכך.

צוות המרפאה בעל התמחות מיוחדת באבחון וטיפול בהפרעות תקשורת (הרצף האוטיסטי), בהתערבות בזמן משבר לאחר טראומות שונות ובטיפול בבעיות של וויסות רגשי.

במרפאה ניתנים טיפולים מסוגים ושיטות שונות: טיפולים פרטניים באוריינטציה דינמית או תמיכתית, טיפול במשחק, טיפול דיאלקטי-התנהגותי (DBT),  טיפולים בשיטת EMDR, טיפולים קבוצתיים לילדים ולהורים, טיפולים משפחתיים, הדרכות הורים, טיפולים דיאדיים, מעקב פסיכיאטרי ושירות של תורנות למקרים דחופים.

במסגרת המרפאה החלה לפעול גם תכנית ייחודית חדשה לטיפול יום במתבגרים החווים קושי בהגעה סדירה לבית הספר (נשירה גלויה או סמויה). מטרת התכנית הפועלת שלושה ימים בשבוע, לשפר מדדי הסתגלות בתחומים הלימודיים לצד החברתיים, לעודד עצמאות וקבלת אחריות ולייצר רווחה נפשית  עם שילובם בקהילה ובהמשך להחזירם ללימודים ולהתנדבות. בני הנוער המשתתפים בתכנית לומדים למידה אישית במסגרת בית ספר “עוגן לב השרון” ומקבלים טיפולים פסיכותרפיים פרטניים וקבוצתיים, באמנות, בכתיבה, בתנועה, מיינדפולנס ועוד.

הצוות המקצועי

מנהלת המרפאה: ד”ר מיכל רפפורט

פסיכולוגית ראשית: גלית הלוי בר טנדלר

עו”ס קלינית ראשית: מירי בורק

מזכירות: אמה טבשי, ליזט כהן

 

עובדים סוציאלים קליניים: דפנה ארדינסט, טלי בובורוב, שרית ברגר, שלי ויקינסקי, מישה זגדון, מירב שוורץ

פסיכולוגים קליניים: לילך וולך, חמוטל סופר-גרוך, איילת קסוביץ, עירית שדות

קרימינולוגית קלינית: הדס ירון

פסיכולוגים: שירי בר, איריס וקסלר, נירה ספורטא, נילי פוליבודה, גילי פז, ליאת תמיר-שינה

מטפלת באמנות: גלי ביטון-מזור

 

 

 

מידע חיוני

פניה למרפאה

הפניה הראשונית צריכה להתבצע על ידי אחד ההורים (או אפוטרופוס של הילד) עם טופס 17 למינוי אבחוני (L0770) . טופס 17 יש לבקש במרפאת האם, בקופת החולים של המטופל. על ההורה להגיע למזכירות המרפאה בשעות הפעילות עם תעודת זהות בה רשום הילד. אין צורך בתיאום מראש. אם ההורים גרושים, יש צורך באישור שני ההורים על הסכמה לאבחון וטיפול.

מומלץ מאוד באם יש גורם מפנה, שייתן מכתב הפניה בידי ההורים או יעביר ישירות למרפאה.

ההורה יתבקש למלא טופס בקשה לטיפול, בו יכתוב בקצרה את סיבת הפניה וימלא פרטים ראשוניים. ללא פניה אישית של הורה לא ניתן לזמן ילד לבדיקה.

בפגישה הראשונה יתחיל תהליך ההערכה והאבחון שאורכו שתי פגישות.

בתום תהליך זה תוזמן המשפחה לשיחת סיכום האבחון וקבלת המלצות טיפוליות.

התחלת הטיפולים במרפאה תיקבע לפי מידת הדחיפות על פי קריטריונים פסיכיאטריים.

שעות פעילות המרפאה

ימים א’ – ה’ 08:00-16:00. מזכירות המרפאה: ימים א’ – ה’  בשעות 08:00-15:30

כתובת המרפאה

המרפאה ממוקמת באזור התעשייה פולג, ברחוב הצורן 2, (פינת רחוב המחשב 8), מתחם A, קומה 2 (בקומת הקרקע, משמאל לסופרמרקט ישנה מבואה ובה מעלית).

סביב המתחם חניה בתשלום.

הגעה בתחבורה ציבורית

קווים 48 ו- 48א’ מתחנה מרכזית נתניה

קו 15 משכונת פולג דרך תחנה מרכזית נתניה