עמותת ידיד בלב ובנפש

עמותת "ידיד בלב ונפש" הוקמה בשנת 2002 ביוזמתו של פרופ' אבי בלייך, ובהובלתה של גב' אורלי דנקנר המשמשת כיו"ר העמותה מיום הקמתה. העמותה הינה ארגון ללא כוונת רווח אשר שמה לה למטרה לקדם את בריאותם ורווחתם של פגועי הנפש ולהעלות את מצוקתם של נפגעי הנפש על סדר היום הציבורי. גב' אורלי דנקנר וכל חברי העמותה תורמים ופועלים לקידום מטרות העמותה בהתנדבות מלאה, וזאת מתוך מחוייבות לתחום בריאות הנפש. ידידי העמותה תורמים לטובת המרכז הרפואי לב השרון ולטובת מטופליו מעל חמש עשרה שנים, בסולידריות חברתית וערבות הדדית. באמונתם ובעשייתם הם מסייעים למימוש צרכיהם המיוחדים, ולקידום בריאותם ורווחתם של המתמודדים, ופותחים גם להם אפשרויות והזדמנויות לגעת בחיים. חזון עמותת "ידיד בלב ונפש" הינו הנחלת המודעות לטיפול ולסעד נפשי, תוך שיקום והעצמת נפגעי הנפש ושילובם בקהילה.

 

חברי העמותה

גב' אורלי דנקנר, יו"ר

עו"ד משה אנזל

ד"ר נורית ארליך

גב' רונית הראל בן זאב

עו"ד חוה זמיר

ד"ר עדנה טוקטלי

גב' תמי לנצוט-ליבוביץ

מר רמי מרדור

גב' חנה ריש רוטשילד

שלמה שיינמן, רו"ח

גב' חנה קורצווייל, מזכירת העמותה

במהלך שנות פעילותה הובילה העמותה והייתה שותפה מלאה למיזמים רבים, החל מפעולות לשיפור תנאי השהות של פגועי הנפש בבית החולים, דרך חשיפת השוהים באשפוז לתחומי האמנות והיצירה ולפעילויות במגוון תחומים  וכלה בקידום מיזמים לשילובם של פגועי הנפש בקהילה.
העמותה פועלת בשותפות עם ארגונים ומוסדות ביניהם: תיאטרון הרצליה, גלריית שלוש בתל-אביב, מכון וינגייט, מועצה אזורית לב השרון ומועצה מקומית פרדסיה.

מיזמים בהובלת העמותה