מקום ראשון בסקר חוויית מטופל במרכזים לבריאות הנפש
בהרגשה שלצוות אכפת ממך ♥
Print this pageEmail this to someone
עוגן גזירת סרט

דר' הירשמן, מנהל בית החולים, ודר' דורון, מנהל יחידת עוגן

מרכז "עוגן" לטיפול בטראומה במרכז לבריאות הנפש לב השרון – נחנך רשמית. לרגל השקת היחידה נערך יום עיון בנוכחות מרשימה של נציגים ממסגרות הטיפול בנפגעי טראומה, החל מאגף השיקום המחוזי של משרד הבריאות, קהילת המטפלים ממרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית, מחלקת בריאות הנפש של צה"ל ונציגים ממספר בתי חולים. המרכז יספק מענה רפואי ופרא-רפואי לנפגעי טראומה (ובפרט טראומה מינית) במסגרת ייחודית השייכת למרכז לבריאות הנפש אך ממוקמת מחוצה לכתלי בית החולים.

עו"ס עמליה בן משה, רכזת מערך טראומה מינית

במהלך יום העיון נשאו דברים דר' שמואל הירשמן, מנהל המרכז הרפואי אשר הרצה על מקומה של הטראומה בבריאות הנפש וחשיבותה הרבה להבנת פסיכופתלוגיות שונות, דר' עדיאל דורון – מנהל יחידת "עוגן" שסיפר העבודה הטיפולית במחזור הראשון שהסתיים החודש, בו טופלו נפגעים מקשת מגוונת של טראומות, ועו"ס עמליה בן משה, אחראית תחום טראומה מינית בבית החולים, שהרצתה האתגר שטומן בחובו המפגש של המטפל והממסד עם נפגעי טראומה מינית.

במעמד חגיגי זה גם הודיע דר' שמואל הירשמן על פתיחת המערך לטיפול בטראומה מינית במרכז לבריאות הנפש "לב השרון", מערך ראשון מסוגו בישראל, אשר יספק מכלול של טיפולים והתערבויות רפואיות ופרא-רפואיות לנפגעי טראומה מינית במסגרת בית החולים וביחידות המסונפות אליו. רצף השירותים יכלול מענה אשפוזי מותאם לכל נפגע ונפגעת על פי מודל "האשפוז הממוקד" (שיפתח בחודשים הקרובים), מרכז "עוגן" – שמלבד טיפול יום בנפגעי טראומה לסוגיה כולל התמחות ייעודית בטיפול בטראומה מינית, מרפאה אקוטית אשר נפתחה לפני כחודש והיא נותנת מענה מידי לנפגעי/ות תקיפה מינית, ומרפאה ארוכת טווח אשר תפתח בספטמבר הקרוב.

בכך פותח המרכז לבריאות הנפש לב השרון את שעריו בפני נפגעי טראומה מינית מכלל האוכלוסייה ומכל רחבי הארץ, אשר יופנו על ידי כל הגופים והמסגרות – חדרי מיון, מרפאות הקהילה, מרפאות בריאות הנפש ושירותי הרווחה, הקולטים או מאתרים נפגעי תקיפה מינית.