מקום ראשון בסקר חוויית מטופל במרכזים לבריאות הנפש
בהרגשה שלצוות אכפת ממך ♥

ועדה פסיכיאטרית – עלון מידע למטופל ולמשפחתו

"המשפחה שבלב" – שירות התמיכה והטיפול במשפחות פועל במרכז הרפואי לב השרון משנת 2005. ב"משפחה שבלב" מטופלים יותר ממאה בני משפחה בשנה. העשייה הטיפולית מגובה במחקר. השירותים מוצעים לבני משפחות מאושפזים, בני משפחות של מטופלי המרפאה ולכלל ציבור בני משפחה של נפגעי-נפש.

עלון למשפחה באשפוז ראשון

מידע למטופל ולמשפחתו בנושא אשפוז כפוי

משפחות של מתמודדים עשויות לחוות תחושות קשות של עומס נפשי, כאב, פחד מסטיגמה של החברה ושל המשפחה, חרדות מהעתיד ועוד. תחושות אלה עשויות להיות מלוות בתחושות של בידוד – חברתי ומשפחתי.

פורום משפחות מעורבות פורום המשפחות הפעילות פורום המשפחות הפעילות של בית חולים לב השרון פועל לשיפור הקשר בין צוות בית החולים לבין משפחות המטופלים. בפורום חברים נציגי בית החולים ונציגי המשפחות. בשנת 2013 התקיימו מספר פגישות עם נציגי בית החולים וחברי הפורום נכחו במספר אירועים שהתקיימו בבית חולים כגון : יום משפחות למחלקת אשפוז יום…

שירותי השיקום פועלים כיום מכוח חוק שיקום נכי נפש בקהילה, התש"ס – 2000. מטרתו של החוק לשקוד על שיקומם ושילובם של נכי הנפש כדי לאפשר להם להשיג דרגה מרבית אפשרית של עצמאות תפקודית ואיכות חיים, תוך שמירה על כבודם ברוח חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו.

מאמרים בנושא משפחות ובריאות הנפש שיתוף המשפחה בטיפול בחולי סכיזופרניה, מודל יישומי להערכה ולהתערבות משפחתית. מחברים: שובית מלמד, תמר רומי תקציר: המאמר מציג מודל להערכת משפחות של חולים בסכיזופרניה בעת אשפוז פסיכיאטרי ולאחריו, כדי לעמוד על נכונותן ויכולתן של המשפחות להיות שותפות בטיפול בחולה. מחקרים מצביעים על התערבויות משפחתיות כקשורות לירידה בתכיפות ובעוצמה של התקפים…

רשימת סרטי קולנוע נבחרים שבמרכזם גיבור/ה והתמודדות עם בעיה או הפרעת נפש